Menarche rituál

Oslava tvého ženství, aneb vítej mezi ženami!

Už jsi někdy přemýšlela nad tím, že oslavíš svou menstruaci? Možná tě napadá, že to úplně není nic k oslavě. Upřímně, ani já jsem to tak neměla. Nebyly jsme vychovávané k tomu, abychom vnímaly moudrost svého ženství, abychom tento DAR vnímaly jako něco úžasného, co nám může pomáhat v našem životě. Ale víš co? Můžeš to změnit! Stačí, když se pro to rozhodneš a dovolíš si toto téma poznávat více a více. Říkáš si ANO? ÚŽASNÉ! Pak jsem tu přesně pro TEBE!

Bohyně dívka a menstruace

V životě ženy, ve věku, kdy jsou ještě dívkami dochází k jednomu velmi důležitému přerodu: přichází první menstruace menarché a ta si zaslouží náležitě uctít a oslavit. Tělo dívky dává signál, že již dospělo a je schopné plodit děti. A to je velký dar… I pokud máte svou první menstruaci již dávno za sebou, je možné svou menarché zpětně oslavit, náležitě ji uctít a poděkovat. 

Matky, dospělé ženy a rituál menarché

Prvním důležitým krokem, než začnou ženy tímto rituálem provázet mladé dívky, je dopřát si jej pro sebe. Většina z nás totiž tímto rituálem při první menstruaci neprošla a nelze předávat něco, co jsme samy nezažily. Zmiňuji to proto, že matky, které samy tuto oslavu neměly, mívají tendenci dceři takovou oslavu vnucovat, či ji plánovat podle svých vlastních představ, neboť si přes dceru samy něco kompenzují. Projít tímto rituálem v dospělém věku je v mnoha případech velmi důležité pro přijetí sebe sama. Můžeme si tento rituál dopřát i v případě, pokud dceru nemáme a děti ani neplánujeme mít. Tato oslava první menstruace (byť již v dospělém věku) slouží i jako určité ukončení lpění na omezeních a zažitých představách o nás o ženách, o našem těle a o menstruaci. Může to být ukončení vnímání svého těla jako hanby a začátek budování nového, krásnějšího vztahu.

Rituál menarché v pozdějším věku je velkým darem a požehnáním. Můžeme zažít něco, co jsme neměly, můžeme cítit podporu jiných žen a slyšet slova chvály a uctění, které nám tehdy možná scházely. Možná nám chybělo slyšet to, že je na co se těšit, že dospělost s sebou nese spoustu krásných okamžiků a možná jsme tehdy jen potřebovaly slyšet více pozitivních vět o menstruaci. Tato oslava v dospělosti nabízí možnost prožít svou první menstruaci znovu, jinak a lépe. Na takový rituál není nikdy pozdě - klidně si jej dopřejte, i když již nemenstruujete. 

Oslav svou ženskost, poznej sílu a moudrost své menstruace!

Oslava menarche může proběhnout jako tvůj vlastní rituál, kde budeš jen ty a já jako tvá průvodkyně, nebo svou menstruaci můžeš oslavit se svými přítelkyněmi, ženami z rodu, nebo nejbližšími lidmi (tedy i s muži), záleží POUZE NA TOM, JAK SI TUTO OSLAVU PŘEJEŠ PROŽÍT TY SAMA!

Tento rituál může trvat jedno odpoledne, ale může být i na celý víkend! 

Tvůj MENARCHE RITUÁL ti mohu uspořádat v nádherném Vědomém prostoru, který je sám o sobě léčivý. Tento prostor sídlí na adrese Jesenická 1412/24, Praha - Záběhlice, 106 00. Více informací najdeš na www.vedomyprostor.cz

A nebo za tebou mohu přijet tam, kam si budeš přát! Ať už k tobě domů, nebo třeba do tvé oblíbené čajovny, či zahrady, vše je o dohodě! 

Co se na takovém rituálu dělá?

Možnostmi se meze nekladou!

Program se odvíjí především podle přání konkrétní ženy, pro kterou je tato oslava určená. Může probíhat například takto:

Sejdeme se v kruhu žen, naladíme se na oslavu společným povídáním, uctíme dívku/ženu. Dívka/žena projde "branou", která symbolizuje první menarche menstruaci a usadí se do nového křesla. Ostatní kolem ni utvoří kruh a požehnají ji, dají ji dary, opečují její tělo masáží, česáním vlasů, malováním hennou atd., předají ji své vlastní moudrosti. Poté se dívka/žena převlékne do červených šatů, čímž se z dívky stává žena a může začít oslava, kde se může tančit, pít víno, v této části přichází uznání od mužů-partnera, otce, může od něj/nich dostat dar....záleží ale VŽDY na přání konkrétní dívky/ženy.

A jaká je cena?

Cena Menarche rituálu je
od 2500,-

Ano, to mě zajímá!

Napiš mi své údaje a popiš své přání, jak bys tuto oslavu chtěla prožít a já se ti ozvu!