Beltain


Beltaine – čas velké oslavy Lásky. Tento snad nejznámější pohanský svátek se slaví z noci 30.dubna na 1. května, a podle některých tradic z noci 1.-2. května.

Beltaine je oslavou lásky, partnerství, sexuality, smyslnosti a plodnosti.

Je to čas, kdy v přírodě se začínají spárovat zvířata, a i lidé podléhají omamující vůni jara, a probouzejí se ze zimní letargie.

Beltaine je svátek Bohyně Rhiannon – Milenky.

"Byl pozdní večer – první máj, večerní máj, byl lásky čas." 

Pojď oslavit svou ženskost a oslav příchod archetypu MILENKY!


Podle kola roku, Bohyně má 4 stádia života, které odrážejí 4 stádia života ženy – Panna (Dívka), Milenka, Matka a Stařena.

A Beltainu kraluje milenka, tedy je to svátek, který věnujeme hlučným oslavám, zapalujeme ohně (jako symbol úplného probuzení přírody ze zimního spánku) a hlavně milování se.

Kdo tě kruhem provede?

Jmenuji se Pavlína Aila Chourová. Jsem žena, maminka, manželka, čarodějka, průvodkyně žen, pracovnice světla, pořádám ženské kruhy, kde tvořím bezpečný prostor pro sdílení a uzdravování ženských témat, sebelásky a sebehodnoty. K tomu využívám techniky intuitivního tance, intuitivního kreslení, zpěvu a meditace. Vytvářím soukromé rituály na přání - předporodní, rozvodový, propouštěcí a další. Také jsem vášnivá malířka energetických obrazů, díky nímž se každá žena může dozvědět něco o sobě a zároveň dostane nástroj, který ji vede na její životní cestě! Pojď se se mnou na chvíli zastavit a poznat moudrost našeho ženství a krásu tohoto světa!

Bohyně Lada

Lada je slovanskou Bohyní lásky, krásy, smyslnosti, harmonie a souladu. Zasvěcen jí je měsíc květen, ze stromů pak lípa. Ladě byla přisuzována dvě holoubátka, zapřažena do jejího vozu. Je Bohyní jara a léta: světlé poloviny roku. Během temné poloviny roku přebývá v podsvětí. Traduje se, že ožívá a z podsvětí vychází o jarní rovnodennosti a na rovnodennost podzimní opět odchází zpět.Střídá se tak o vládu nad zemí se svojí temnou sestrou Moranou.Traduje se, že chrámy bohyně Lady stávaly v moravském Děvíně, Olomouci,Brně a slovenské Nitře.V jejích chrámech bývaly prý vychovávány sbory dívek.V našem novodobém slovanském Kole roku spojujeme Ladu se svátkem lásky: prvním májem, Beltainem. Na Ladu se obracíme jako na vládkyni lásky, vášně, souladu a harmonie.

Co tě na kruhu čeká?

- prožiješ RITUÁL PROPUŠTĚNÍ. propustíš to, co už ti neslouží, aby ses i ty sama otevřela světlu a uvolnila prostor ve svém nitru
- přeskočíme přes oheň a tím v sobě necháme spálit naše nefungující vzorce, kterých jsme si vědomé
- budeme intuitivně kreslit-tato kresba tě může nasměřovat na tvé cestě, nebo se můžeš dozvědět nové informace o sobě
- ozdobíme svá těla Hennou, pokud budeš chtít, můžeš si přinést svůj vlastní vzor a můžeš si ho i nakreslit :-)
- zatančíme si v přítomnosti žen, které nás nesoudí
- zazpíváme si u kytary ženské písně
- užijeme si kouzlo PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU!

Pokud tě tento kruh volá, vyplň údaje ve formuláři a jakmile bude termín kruhu, ozvu se ti!